Aktuality

Sokol Židenice
12. 06. 2018
Úterní odpoledne nám zpříjemnila návštěva ženského pěveckého sboru Sokol Židenice. Vystoupení zahájily představením souboru a zpěvem sokolských písní, které jsme si s chutí všichni zazpívali.
V reportoáru dále zazněly písně od Leoše Janáčka, zhudebněné písně o maminkách ve vícehlasné úpravě a na závěr jsme si společně zazpívaly lidové písně.
Celý článek
Vystoupení ženského sboru
31. 05. 2018
GLORIA BRUNENSIS
 
Na konci měsíce května do našeho domova zavítal ženský pěvecký sbor Gloria Brunensis. Tento ženský komorní sbor, který vznikl v lednu roku 2014 z iniciativy jeho současné dirigentky Natalie Chirilenco. Skladby, které zazněly, byly a cappella a z různých koutů světa.
 
Během vystoupení nám sboristky zazpívaly také písně lidové, ke kterým jsme se s radostí zpěvem připojili.
Celý článek
Návštěva kočičí kavárny
24. 05. 2018
  Related image ENVI CAFÉ               Related image
Ve čtvrtek 24. května jsme se v rámci programu Felinoterapie vypravili na návštěvu do kočičí kavárny v Brně na Kolišti. Každý si dle své chuti objednal kávu a něco dobrého k ní.
V příjemném prostředí kavárny a s možností hladit si místní kočičí obyvatelky nám čas příjemně uplynul.                                                                                                                                       
Celý článek
Výlov jezírka
28. 04. 2018
V sobotu 28. dubna se v našem domově konal výlov jezírka, které od podzimu zkrášluje atrium domova.  Již ve středu nám do jezírka nasadili pstruhy, které jsme v sobotu za pomoci rybářů společně vylovili, ugrilovali a snědli.
Z cela zaplněný prostor zahrady svou hudbou zpříjemnili muzikanti z VUS Ondráš. Počasí bylo krásné slunečné, což jen umocňovalo dobrou náladu všech přítomných.
Celý článek
Mezinárodní den tance
27. 04. 2018
Mezinárodní den tance letos připadnul na neděli 29. dubna a proto jsme ho v našem domově oslavili již tradičně v pátek 27. dubna. Těchto oslav se zúčastnilo cca 40 tanečnic a tanečníků, včetně několika rodinných příslušníků, z nichž mnozí nejsou pravidelnými návštěvníky „tance v sedě“.
Setkání bylo zahájeno klavírním vystoupením slečny Evy Hubáčkové a poté se všichni zúčastnění nechali aktivně „provézt“ rozmanitými typy tanců z různých koutů světa. Nálada byla veselá a velmi bezprostřední. 
Těšíme se, že i nadále budeme tuto tradici udržovat.
Celý článek
Dudáci
25. 04. 2018
Ve středu 25. dubna nás navštívili manželé Lucie a Ondřej Tryhukovi, kteří nás seznámili s dudy a slovenskou fujarou.   
   Tryhukovi nás zábavnou formou vtáhli do svého programu, zahráli na dudy a společně s nimi a tímto krásným nástrojem jsme si zazpívali pěkné lidové písničky.


 
Celý článek
​Folklórní vystoupení dětí ze Slovenska
20. 04. 2018
V pátek 20. dubna za námi přijela velice milá návštěva z obce Poniky, která se nachází na Slovensku nedaleko Nízkých Tater. Jednalo se o dětské folklórní soubory a cimbálovou muziku, které v této obci působí při základní škole. 
Děti nás slovem, tancem i zpěvem seznámily s regionem, ze kterého pochází a celý prostor naší jídelny zaplnily radostí a pestrými, krásnými kroji.
Celý článek