Aktuality

Výlov jezírka
28. 04. 2018
V sobotu 28. dubna se v našem domově konal výlov jezírka, které od podzimu zkrášluje atrium domova.  Již ve středu nám do jezírka nasadili pstruhy, které jsme v sobotu za pomoci rybářů společně vylovili, ugrilovali a snědli.
Z cela zaplněný prostor zahrady svou hudbou zpříjemnili muzikanti z VUS Ondráš. Počasí bylo krásné slunečné, což jen umocňovalo dobrou náladu všech přítomných.
Celý článek
Mezinárodní den tance
27. 04. 2018
Mezinárodní den tance letos připadnul na neděli 29. dubna a proto jsme ho v našem domově oslavili již tradičně v pátek 27. dubna. Těchto oslav se zúčastnilo cca 40 tanečnic a tanečníků, včetně několika rodinných příslušníků, z nichž mnozí nejsou pravidelnými návštěvníky „tance v sedě“.
Setkání bylo zahájeno klavírním vystoupením slečny Evy Hubáčkové a poté se všichni zúčastnění nechali aktivně „provézt“ rozmanitými typy tanců z různých koutů světa. Nálada byla veselá a velmi bezprostřední. 
Těšíme se, že i nadále budeme tuto tradici udržovat.
Celý článek
Dudáci
25. 04. 2018
Ve středu 25. dubna nás navštívili manželé Lucie a Ondřej Tryhukovi, kteří nás seznámili s dudy a slovenskou fujarou.   
   Tryhukovi nás zábavnou formou vtáhli do svého programu, zahráli na dudy a společně s nimi a tímto krásným nástrojem jsme si zazpívali pěkné lidové písničky.


 
Celý článek
​Folklórní vystoupení dětí ze Slovenska
20. 04. 2018
V pátek 20. dubna za námi přijela velice milá návštěva z obce Poniky, která se nachází na Slovensku nedaleko Nízkých Tater. Jednalo se o dětské folklórní soubory a cimbálovou muziku, které v této obci působí při základní škole. 
Děti nás slovem, tancem i zpěvem seznámily s regionem, ze kterého pochází a celý prostor naší jídelny zaplnily radostí a pestrými, krásnými kroji.
Celý článek
​PUNTÍK SEM, PUNTÍK TAM
12. 04. 2018
Letos jsme taneční slavnost, která se v našem domově koná pravidelně v první polovině roku, pojali netradičně v puntíkatém duchu. Již s předstihem se šily puntíkaté kapesníčky, které sloužily jako doplňky všech přítomných, připravovala se puntíkatá výzdoba a oprašovaly se puntíkaté kousky z našich šatníků, abychom ve čtvrtek 12. dubna mohli společně vzdát hold puntíkům.
K tanci a poslechu nám krásně hrála Strécovská kutálka, která rozveselila celou jídelnu. Na stolech bylo bohaté občerstvení, a kdo měl chuť, tak si mohl dát i skleničku vína.
Tato slavnost se nesla ve velice radostném duchu a pod heslem „puntík sem, puntík tam, nudu nikdy nepoznám“.
 
Celý článek
Pečení jarních ozdob
22. 03. 2018
Pečení jarních ozdob z vizovického těsta
 
300 g hladké mouky
300 g soli
200 ml vody
1 lžička oleje
Péct na 180°C cca 20 minut
 
Před pečením ozdob do těsta udělejte dírku a potřete vaječným bílkem pro lesk
Celý článek
​Literární hodinka s Hanou Švejnohovou
15. 03. 2018
Březen, Měsíc knihy, jsme oslavili společně s rozhlasovou moderátorkou paní Hanou Švejnohovou. Literárně-hudební program, který si pro nás paní Švejnohová připravila, byl koncipován jako vzpomínky na naše oblíbené knihy, odpočinkovou literaturu a známé autory.
 Fejetony, které paní Švejnohová sepsala a přednesla, byly z jejího života a velice humorné. Celý program byl proložen známými písněmi a někteří si dokonce zatančili.
Celý článek
Koncert kapely Člupy
07. 03. 2018
Informační systém QI daroval dárek bystrckým seniorům
Dárky mohou mít různé podoby a formy. Domov pro seniory Foltýnova v naší čtvrti dostal dárek v podobě odpoledního programu. Akce s názvem „Aby nám spolu bylo dobře“ se uskutečnila ve středu 7. 3. 
Celý článek