Hra se smysly 2017

09. 11. 2017
HRA SE SMYSLY
Ve čtvrtek 9. listopadu proběhl v našem domově druhý ročník Hry se smysly. Všech patnáct účastníků jsme losem rozdělili do pěti týmů, ve kterých se soutěžilo.
Na prvním stanovišti procvičovali klienti svůj zrak. Měli za úkol poznat podle fotografie místo z našeho domova a určit jeho polohu. Poté se v časovém limitu pokoušeli složit puzzle.
Na druhém stanovišti ověřovali svoje čichové dovednosti. Se zavázanýma očima měli za úkol rozeznat podle vůně například skořici, pomeranč nebo zázvor.
Na třetím stanovišti vyzkoušeli svůj hmat. Do šesti pytlíčků jsme ukryli různé předměty, které bylo třeba hmatem poznat. Poté se štafetou snažili co nejrychleji rozepnout a zase zapnout knoflíčky na košili.
Na čtvrtém stanovišti jsme prozkoušeli sluch. Klienti měli poznat šest různých zvuků, například pražský Orloj, kdákající slepici nebo bouřku.
Posledním smyslem byla chuť. Klientům jsme zavázali oči a ti měli ochutnávat různé tekuté vzorky jako víno, kávu nebo mléko.
 
Všichni účastníci si vedli velmi dobře a úkolů se zhostili s nasazením. Za odvahu a projevené schopnosti poté všichni dostali účastnický diplom a tašku plnou dárečků.
 
top